3 cechy prania ekologicznego
Popularne przysłowie mówi, że wypadki chodzą po ludziach. Z pewnością nie raz zdarzyła Ci się w życiu taka sytuacja, że to Twoje ubranie wymagało gruntownego wyczyszczenia. Plama czerwonego wina na ulubionej koszulce. Tłuste ślady od gęstego sosu na dopiero, co zakupionym krawacie czy czarny tusz na białej koszuli. Takie przypadki możemy jeszcze mnożyć. W jaki sposób pozbyć się uciążliwej plamy, bez obawy o zniszczenie materiału i w sposób jak najbardziej ekologiczny? Podpowiadamy w dalszej części tego artykułu.
Pranie ekologiczne- podstawowe zalety
Wbrew obawom osób, które jeszcze nigdy nie przeprowadzały tej metody, pranie w sposób ekologiczny jest równie skuteczne, jak standardowe pranie. Wobec czego nie musimy się martwić o czystość naszych ubrań.
Złota trójka prania ekologicznego:
- Zdrowie – zastosowanie naturalnych proszków jest wysoce korzystne dla naszej skóry. W ich składzie nie ma substancji drażniących, które mogłyby spowodować różnego rodzaju alergie czy stany zapalne;
- Ekologia – w dobie szczególnego dbania o środowisko naturalne zmiana naszych nawyków to podstawa, aby być eko. W pierwszej kolejności warto przygotować tygodniowy plan prania – dzięki temu oszczędzamy wodę, a w naszym portfelu zostaje więcej pieniędzy. Dodatkowo warto zastanowić się nad zakupem pralki, która posiada wysoką klasę energetyczną. Pralka wykona taką samą pracę, a zużycie prądu będzie niższe;
- Ekonomia – jak to już było wyżej wskazane pranie ekologiczne to oszczędność dla naszego domowego budżetu. Oszczędzając tylko na tak prostej czynności jak pranie, uzyskamy środki finansowe, które możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel.
Do prania ekologicznego wykorzystywane są takie rzeczy jak proszek domowej roboty, pasty do trudnych plam, kule piorące czy orzechy do prania.