Jak powstają jeansy z przetarciami?
Ponadczasowy jeans raczej nigdy nie wyjdzie z mody. Ubrania jeansowe, w tym nie tylko spodnie, ale również spódnice, sukienki, kurtki itd., od dziesiątek lat są noszone przez ludzi na całym świecie, często też pojawiają się w kolekcjach słynnych projektantów. Jest to materiał, który wyróżnia się nie tylko wytrzymałością i trwałością, ale również daje szerokie możliwości obróbki, jak np. antykowanie. To właśnie w ramach tego procesu powstają atrakcyjne efekty, w tym m.in. przetarcia. Któż nie ma lub nie miał kiedyś w swojej szafie jeansów z przetarciami?! W tym wpisie wyjaśniamy, jak są one tworzone.
Antykowanie jeansu
Charakterystyczne przetarcia na spodniach powstają w ramach procesu określanego mianem antykowania, czyli postarzania konfekcji jeansowej. Jest to jedna z metod uszlachetniania wyrobów gotowych w celu nadania im określonego wyglądu lub właściwości. Jeansy z przetarciami mają wyglądać na znoszone, stare, a nawet nieco uszkodzone. Oczywiście jest to efekt zamierzony, który nadaje ubraniom charakteru i pozwala się wyróżnić osobie, która je zakłada.
Antykowanie jeansu wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale przede wszystkim profesjonalnego zaplecza technicznego. Jest to jedna z usług realizowana przez naszą firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w uszlachetnianiu różnego rodzaju tkanin. Dzięki naszym nowoczesnym maszynom oraz kompetentnym pracownikom jesteśmy w stanie każde zlecenie wykonać na najwyższym poziomie, gwarantując wysoką jakość usług.
Przetarcia na jeansach
Moda na vintage sprawiła, że przetarcia na jeansach są coraz bardziej pożądane. Aby uzyskać oczekiwany efekt, spodnie poddawane są profesjonalnym procesom, aby przetarcia wyglądały atrakcyjnie. Można tego dokonać amatorskimi metodami, jednak łatwo wówczas o zniszczenie materiału. W praktyce trudno jest uszlachetnić materiał, nadając mu oczekiwanych cech, tzw. domowymi sposobami. Zamiast modnych przetarć mogą powstać prujące się dziury, a jeansy będą wyglądać niechlujnie i nieestetycznie. Przetarty denim z zasady powinien wyglądać na starty i nieco znoszony, ale nie może stracić swoich właściwości, fasonu i jakości.