Oszczędność na dekatyzacji tkanin nie popłaca

Konkurencja na rynku w branży odzieżowej jest obecnie ogromna. Nowe ubrania w dzisiejszych czasach możemy kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również nie wychodząc z domu – przez Internet. Raz na jakiś czas zdarza się, że jakiś „sprytny” producent ubrań próbuje znaleźć rzekome oszczędności w ich produkcji i swoim klientom sprzedaje zwykły bubel. Taką oszczędnością może być pominięcie procesu dekatyzacji tkanin, z których powstaną ubrania. Dlaczego dekatyzowanie tkanin jest tak istotne i czym grozi pominięcie tego procesu?

Kategoria: Blog

dekatyzacja

Dekatyzowanie tkanin

Dekatyzowanie tkanin to nic innego, jak ich sztuczne „wykurczenie”. Tkaniny poddaje się skomplikowanym procesom, by przyjęły swój ostateczny kształt i strukturę, zanim zacznie się z nich szyć ubrania. Dzięki temu gotowe ubranie nie skurczy się klientowi podczas pierwszego prania i nie stanie bezużyteczne. Jak łatwo się można domyślić, to proces absolutnie niezbędny, by do klientów trafiały produkty nie tylko ładne, ale również o najwyższej jakości. Domorośli producenci, którzy pomijają proces dekatyzacji po prostu oszukują potencjalne osoby, które będą chciały kupić ich towary. Ubranie będzie założone tylko raz, po czym po pierwszym praniu nie będzie już pasowało na osobę, która je sobie kupiła.

Dalsze konsekwencje

Oczywiście sprzedaż bubli prowadzi do tego, że dana firma traci klientów. Dzięki Internetowi i mediom społecznościowym fama o nieuczciwych producentach szybko się roznosi. Jeśli niezadowolonych klientów będzie wielu, dany producent najprawdopodobniej będzie musiał zamknąć działalność i otworzyć ją pod nową marką. Szanujący się producenci odzieży korzystają tylko i wyłącznie z tkanin najwyższej jakości, przygotowanych do szycia odzieży. Jednak należy pamiętać, że czasami kurczenie się odzieży lub jej zniszczenie jest wynikiem nie winy producenta, ale nieprawidłowego prania przez klienta, zazwyczaj nie postępującego zgodnie  instrukcją na metce. Zanim napiszemy negatywny komentarz w Internecie warto rozróżnić te dwie kwestie.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.